Яшел Үзән

ОСАГО банкрот. Авариягә эләктем, нишлим?

– Мин авариягә эләктем һәм ОСАГО түләве өчен үземнең иминият компаниясенә мөрәҗәгать иттем, ә ул банкротка чыккан. Миңа нишләргә?

– Әгәр дә, ОСАГО яки КАСКО буенча сезнең җаваплылыкны иминиятләштергән компания зыян күрүче буларак таләпләрегезне канәгатьләндермәгән һәм иминият компаниясенә карата банкротлык процедурасын керткәннәр икән, юл-транспорт һәлакәтендә сезгә зарар китерүченең иминиятләштерүче компаниясеннән зыянны каплау­ларын таләп итә аласыз. (п. 9 ст. 14.1 Федераль закон 25.04.2002 N 40-ФЗ (ред. от 28.11.2015) «Об обязательном страховании гражданской ответственности владельцев транспортных средств»).

Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: