Яшел Үзән

Яшел Үзән батырлары

Яшел Үзән муниципаль районында узган Сабан туенда милли көрәш буенча төрле авырлык категорияләрендә I, II, III урыннарны алган көрәшчеләр: - 45 кг авырлыкта: Даут Гайнуллин (Яшел Үзән), Булат Бикмуллин (Карагуҗа), Дамир Шаһиәхмәтов (Яшел Үзән); - 55 кг авырлыкта: Эдуард Менделуц (Рус Әҗәле), Рәмзис Заһидуллин (Күгәй), Илфат Мостафин (Олы Яке); -...

Яшел Үзән муниципаль районында узган Сабан туенда милли көрәш буенча төрле авырлык категорияләрендә I, II, III урыннарны алган көрәшчеләр:
- 45 кг авырлыкта: Даут Гайнуллин (Яшел Үзән), Булат Бикмуллин (Карагуҗа), Дамир Шаһиәхмәтов (Яшел Үзән);
- 55 кг авырлыкта: Эдуард Менделуц (Рус Әҗәле), Рәмзис Заһидуллин (Күгәй), Илфат Мостафин (Олы Яке);
- 65 кг авырлыкта: Рөстәм Сабиров (Казан), Рәмис Галләмов (Олы Яке), Раил Абдулгазизов (Рус Әҗәле);
- 75 кг авырлыкта: Инсаф Галиуллин (Олы Яке), Руслан Зыятдинов (Осиново), Илназ Минһаҗев (Мамадыш-Әкил);
- 75 кг нан артык авырлыкта: Фәнис Галләмов (Олы Яке), Ирек Шәрәфетдинов (Яшел Үзән), Руслан Гарифуллин (Яшел Үзән);
- 60 кг авырлыкта: Илмир Камалиев (Карагуҗа), Салават Галиев (Карагуҗа), Илфан Сабиров (Мулла Иле);
- 70 кг авырлыкта: Рәмис Төхфәтуллин (Бело-Безводный), Ислам Әшрәфҗанов (Яшел Үзән), Рәмис Нигъмәтҗанов (Карагуҗа);
- 80 кг авырлыкта: Айдар Әхмәтов (Яшел Үзән), Альберт Мингалиев (Яшел Үзән), Азат Тимуршин (Яшел Үзән);
- 90 кг авырлыкта: Булат Саттаров (Яшел Үзән), Ринат Хәйретдинов (Яшел Үзән), Илнур Мортазин ( Казан);
- 90 кг нан артык авырлыкта: Фирдүс Зәйнуллин (Осиново), Илназ Абдуллин (Казан), Илфат Шаһиәхмәтов (Яшел Үзән).


Сабан туенда башка төрле уеннарда җиңүчеләрне дә тәкъдим итәбез:
- гаилә эстафетасы: Турашов, Тимершин һәм Хәйруллиннар гаиләсе (барысы да Яшел Үзәннән);
- ир-атлар арасында турникта тартылу: Евгений Буланов (45 тапкыр, Яшел Үзән), Артур Дмитриев (35, Яшел Үзән), Азат Насыйбуллин (34, Волжск);
- хатын-кызлар арасында турникта тартылу: Полина Новикова (20, Яшел Үзән), Вероника Тарасова (18, Мәскәү), Лилия Җәләлетдинва (17, Яшел Үзән);
- гаризонталь багана: Альберт Әхмәтханов (Казан);
- хатын-кызлар арасында гер күтәрү: Гөлшат Низамова (52 тапкыр, Яшел Үзән), Гөлнара Хәйруллина (49, Борындык), Фәнүрә Кашапова (48, Күгәй);
- ир-атлар арасында гер күтәрү: Николай Иванов (82 тапкыр, Волжск), Андрей Жестков (73, Яшел Үзән), Фазыл Салаватов (51, Яшел Үзән);
- гер ыргыту: Станислав Хәйруллин (6,22 метр, Яшел Үзән), Әнәс Насыйров (5,7 м, Яшел Үзән), Сергей Малютин (5,56 м, Яшел Үзән);
- батырлар эстафетасы: Павел Решеткин, Стас Хәйруллин, Әнәс Хәйруллин (өчесе дә Яшел Үзәннән);
- ир-атлар арасында армрестлинг: Вадим Кузнецов (Казан), Павел Морозов (Казан), Алексей Петров (Волжск);
- хатын-кызлар арасында армрестлинг: Кәдрия Вәлиуллина (Осиново), Раилә Шәрәфиева (Карагуҗа), Гөлнара Хөсәенова (Осиново);
- вертикаль багана: Юрий Муравьев (Яшел Үзән).
Әлфия Зыякаева

Следите за самым важным и интересным в Telegram-канале Татмедиа


Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: