Яшел Үзән

Дзюдо буенча уңышлар ничек?

3 ноябрьдә "Авангард" спорткомплексында 2007-2008 елгы егетләр һәм кызлар арасында дзюдо буенча Яшел Үзән районының ачык беренчелегенә ярышлар узды.Бирегә 218 яшь дзюдочы җыелган иде.

Ярышларда Казан, Бөгелмә, Яр Чаллы, Ульяновск, Актаныш, Йошкар-Ола, Волжск, Морки, Чебоксар, Түбән Кама, Буа һәм Яшел Үзән спортчылары катнашты.
Көрәш малайлар арасында ун авырлык категориясендә һәм кызлар арасында өч авырлык категориясендә узды.
Яшел Үзән ачык Беренчелегендә җиңүчеләр һәм призерлар исемлеге түбәндә:
Кызлар арасында, 28 кг авырлыкта:
1 - Шәрәфиева Зарина ( Яшел Үзән )
2 - Нургалиева Азалия ( Ульяновск) )
3 - Миншина Ариша ( Яшел Үзән )
32 кг:
1 - Замараева Екатерина ( Ульяновск) )
2 - Имангулова Әминә ( "Династия"клубы, Казан )
3 - Бурдина Александра ( Яшел Үзән )
3 - Сәрварова Йолдыз ( Актаныш )
36 кг:
1 - Макарова Дарья (Йошкар-Ола «УОР» )
2 - Мөхәммәтҗанова Альбина ( Казан «Батыр» )
3 - Хәмидуллина Диана ( Казан )
3 - Шакирова Айсылу («Тасма» клубы, Казан шәһәре )

Егетләр арасында җиңүчеләр, 26 кг:
1 - Велишев Даниил («Мотор» спорт мәктәбе, Казан )
2 - Александров Илья ( Волжск )
3- Галиуллин Аскар ( Яшел Үзән )
3 - Фазылҗанов Рамазан ( Марий Эль, Морки )
29 кг:
1 - Лылов Даниил ( Йошкар-Ола) )
2 - Кулиш Серафим ( Ульяновск) )
3-Галиуллин Әмир («Ак барс» СК Казан )
3 - Мәҗитов Александр (КСиД «Витязь» )
32 кг:
1 - Мәүлиев Рияз ("Мотор" спорт мәктәбе )
2 - Михайлов Кирилл («Ак барс» СК, Казан )
3- Селиверстов Тимур ( Волжск) 
3 - Кудрявцев Степан («Ак барс» СК , Казан )
35 кг:
1 - Алексеев Глеб ( Морки, Марий Эл )
2 - Кондратьев Макар ( Казан, Батыр )
3 - Муллаянов Тимур ( "Ак Бүре" мәктәбе)
3 - Бадегиев Артур ("Приволжанин" мәктәбе )
38 кг:
1-Соловьев Семен ( "Тасма" спорт мәктәбе)
2 - Әхмәтшин Артур ( Яр Чаллы урта мәктәбе )
3-Афанасьев Семен ( СК «Профи» )
3-Иштереков Айзат («Мотор» мәктәбе, Казан )
42 кг:
1 - Галиев Артем («Мотор» СШ Казан )
2 - Нефедов Борис ( «Профи Дзюдо» клубы)
3 - Сәгыйтов Булат ("Ак Бүре" мәктәбе)
3-Поздняков Никита ( Яр Чаллы урта мәктәбе )
46 кг:
1 - Вафин Айрат («Мотор» спорт мәктәбе, Казан )
2 - Николаев Алексей ( Яшел Үзән )
3 - Гатиятуллин Нияз ( Яшел Үзән )
3 - Гарифуллин Әмир («Ак барс» спорт мәктәбе)
50 кг:
1 - Әхмәтов Тимур («Ак барс» спорт мәктәбе)
2 - Мостафин Әмир ( "Юность", Бөгелмә )
3 - Жаринов Анатолий («Тасма» БЯСМ Казан )
3-Латынский Илья («Тасма» БЯСМ Казан )
55 кг:
1-Гарифуллин Инсаф («Ак Бүре» мәктәбе, Казан )
2 - Докучаев Данил («Мотор», Казан )
3-Красильников Иван ( "Юность ", Бөгелмә )
3- Хәсәнов Әмир («Ак Бүре» мәктәбе, Казан )
+55 кг:
1 - Салюков Айдар ("Ак Бүре" мәктәбе, Казан )
2 - Абрамов Ярослав ( Ульяновск шәһәре )
3 - Михайлов Евгений ( Морки, Мари Иле )
3 - Бурдин Владимир ( Яшел Үзән)

Барлык җиңүчеләр һәм призерлар медальләр, грамоталар, ә җиңүчеләр кыйммәтле бүләкләр алдылар. Шулай ук турнир иганәчесе "Горький исемендәге Яшел Үзән судно төзү заводы" ике номинация - "иң яхшы техника өчен" һәм "җиңүгә омтылыш өчен" призлар булдырган иде.
Спортчыларны, тренерларны һәм ярышучы егет һәм кызлар өчен җан атып торган ата-аналарны медальләр белән котлыйбыз һәм киләчәктә уңышлар телибез!

Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: